0850 460 9090 - info@hurdalik.com
KURUMSAL

Hakkımızda

ALTINTAŞ HURDACILIK METAL OTOMOTİV SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Altıntaş Hurdacılık olarak, kurumsal şirketlere kurumsal çözümler sunuyor, hurdacılığı ekonomiye, çevreye, doğaya saygı çerçevesinde tamamı sosyal güvencedeki bilinçli ve işinde uzman personelimizle bilinçli bir şekilde hak hukuk çerçevesinde severek yapmaktayız.
Günümüz şartlarında gerekli araç gereç ve ekipman yardımıyla söz verdiğimiz gibi zamanında teslimat ve iş bitirme garantisi vermekteyiz.
Teknolojiyi yakından takip ederek, her türlü yeniliğe açık bir biçimde faliyet göstermekteyiz. Aldığımız ürünlerin %100’lük kısmını geri dönüşüme dahil ederek ekonomiye son derece yararlı hale getirmekteyiz.

Yaptığımız işlerde siz değerli müşterilerimiz her zaman en önemli referansımız olmuştur. Bizim için para araç, güvenilir olmaksa amaçtır bu amacımızıda çevremizde başarılı bir şekilde elde ettiğimize inanıyoruz

Altıntaş Hurdacılık Olarak Alımını Yaptığımız Hurda Ürünlerin Türlerine Göre Geri Dönüşüm Süreci 1. Lisanslı bir toplama ve ayrıştırma firması olduğumuzdan çevre mühendisliği firmasıyla sözleşmeli olarak dışardan hizmet alarak çalışmaktayız alınan bu metaller ve metal dışı ürünleri lisanslı üst firmalara vermek zorunluluğumuz var ayrıca çevre mühendisliği hizmeti aldığımız firma ile kendi muhasebe departmanımız koordineli bir çalışma sürdürmektedir.
2. Örneğin bizim aldığımız her türlü hurda ürünü çevre ve şehircilik bakanlığının sistemine beyan ediyoruz aynı şekilde satışını yaptığımız her türlü hurda ürünü de beyan ediyoruz.
3. Tesisten türüne göre tartılıp alınan hurdalar kendi depomuzda ebat küçültme ve yabancı maddelerden ayrıştırma işleminden sonra diğer firmalardan gelen metal hurdalarla birlikte demir çelik fabrikalarına iletilir.
4. Bu fabrikalar bizden aldığı demir metalini elektrikli ark ocaklarında eritip ihtiyaca göre yassı demir (sac profil lama) şekline getirir yada direk kütük demir haline getirip haddehane lerinde değişik çap ve ebatlarda inşaat demiri üretirler.
5. Kablolar ise tesisimize kabul edildikten sonra soyma ve kırma makinamızla bakırı plastikten ayrılıp bakırı bakır tedarikçisi firmalara plastiği ise plastik hammaddesi üretimi yapan lisanslı firmalara bir kısmı belli bir bedel alınarak bir kısmı ise artı bedel ödenerek tesislere iletilir.
6. Kağıt atıklar ise gene tesislerden alınıp sınıf ve çeşitlerine göre ayrıştırılıp kağıt fabrikalarına yada direk tam teşekküllü yurt dışına ihracat yapan ve bu konuda uzman lisans ve belgelere sahip tesislere teslim edilir.
İş ve İşçi Sağlığı Politikamız Faaliyet alanına ilişkin İş Sağlığı İş Güvenliği mevzuatı ve tabi olduğumuz diğer yasal şartların gereğini yerine getirmeyi, Tüm çalışanlarına ve ilgili taraflara gerekli bilgilendirme ve eğitimler yardımıyla kendilerinin diğer çalışanların ve müşterilerinin sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmamayı temel görev olarak benimsetmeyi, Tüm faaliyetleri kapsamında olası tehlikeli durum ve davranışlar ile ilgili risk değerlendirmelerini sistematik bir şekilde yaparak önleme kültürünü yerleştirmeyi ilgili tarafların ve çalışanların tam desteği ve katılımlarını sağlamayı,Sağlık ve güvenlik politikası olarak benimsemekte ve sürekli iyileştirmeyi taahhüt etmektedir. 

İş ve İşçi Güvenlik Uygulamaları Her türlü güvenlik önlemiyle sorunsuz çalışma şartı(kıyafetler,yangın tüpleri habaş tarafından doldurulan oksijen tüpleri sürekli kontrol edilen el aletleri) Her türlü bakımları tam yetkili servislerde yapılan fenni muayenelerden sorunsuz geçen tam donanımlı k1 yetki belgesine sahip araçlar. Gaz maskeleri emniyet kemerleri İle önce insana değer veren bir anlayış. Altıntaş Hurdacılık Metal Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.
Harun ALTINTAŞ
ALTINTAŞ HURDACILIK METAL OTOMOTİV SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Altıntepsi Mah. Özkan Cad. Doğan Sk. No: 17 Bayrampaşa - İstanbul / TÜRKİYE 0850 460 9090 - info@hurdalik.com